Stowarzyszenie


Stowarzyszenie Aletheia powstało w styczniu 2006 roku, jako inicjatywa młodych pasjonatów działań twórczych oraz idei wychowania przez sztukę. Od samego początku prowadziliśmy działania artedukacyjne i warsztaty kreatywności na terenie szkół i przedszkoli oraz zaprzyjaźnionych placówek. Organizowaliśmy warsztaty dla nauczycieli, animatorów kultury, studentów oraz spotkania i kursy artystyczne dla osób dorosłych.

Prowadziliśmy projekty skierowane do dzieci i młodzieży terenów wiejskich, wspierając ich pomysły, pasje i pragnienia samorealizacji. Obecnie Stowarzyszenie realizuje swe cele poprzez organizację warsztatów artystyczno - edukacyjnych podczas Twórczych Zielonych Szkół, prowadzenie programu "Godzina dla ART-wychowania" skierowanego do Wychowawców klas podstawowych i gimnazjalnych oraz zajęcia artystyczne dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych.

Rozpoczynamy również przygotowania do dwuletniego międzynarodowego projektu Grundtviga w ramach programu "Uczenie się przez całe życie", którego będziemy partnerem w Polsce. Program skierowany jest do nauczycieli i rodziców krajów Unii Europejskiej i ma na celu zbadanie obecnie dostępnych modeli rodzicielskich dla ich skuteczności w dziedzinie zróżnicowania kulturowego.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych działalnością oraz współpracą ze Stowarzyszeniem Aletheia do kontaktu mailowego lub telefonicznego.

Aletheia-art.pl | tel. 721 831 995
Realizacja: Studiostudio gerafik - tworzenie stronGeRAFIK